GarageBand penceresi

GarageBand penceresi

Projeleri GarageBand penceresinde yaratırsınız ve çalarsınız. Projenizde kaydetme, aranje etme ve düzenleme gibi farklı işlemlere odaklanmanızı kolaylaştırmak amacıyla GarageBand penceresi çeşitli alanlara ayrılmıştır. Denetim çubuğundaki düğmelerle uygulamanın farklı alanları gösterilebilir veya gizlenebilir.

Şekil. GarageBand penceresi.
Şekil. Denetim çubuğu düğmeleri

GarageBand penceresindeki temel alanlar şunlardır:

  • İzler alanı: Ses ve MIDI bölgesi kaydettiğiniz, Apple Loops ve diğer medya dosyalarını eklediğiniz ve projenizi oluşturmak için bölgeleri düzenlediğiniz alan.
  • Denetim çubuğu: Projenizin nasıl çalındığını denetlemek için kullanılan taşıma denetimlerini, GarageBand içindeki farklı alanları gösterme ve gizlemeye düğmelerini ve sıkça kullanılan diğer komutlara yönelik düğmeleri içerir.
  • Arşiv: Arşivden program seçerek bir izin sesinde değişiklik yapabilirsiniz. Buraya kendi özel programlarınızı da kaydedebilirsiniz. Drummer izleri için bateristi ve türü de seçebilirsiniz.
  • Hızlı Yardım: Kayan Hızlı Yardım penceresindeki imlecin altında denetimin ya da uygulamanın diğer kısmının kısa bir açıklaması gösterilir. Birçok öğede daha ayrıntılı Yardım bağlantısı bulunur.
  • Smart Controls: Geçerli programın sesini hızlı hızlı bir şekilde değiştirmek için kullanabileceğiniz basit görsel denetim seti.
  • Düzenleyiciler: GarageBand; Ses Düzenleyici, Piyano Rulo Düzenleyici, Partisyon Düzenleyici ve Drummer Düzenleyici gibi bir dizi düzenleyici içerir. Bu düzenleyicileri belirli bölgelerde ve içeriklerinde hassas değişiklikler yapmak için kullanırsınız.
  • Not Defteri: Proje notları yaratmanıza ve bu notları görüntülemenize ve düzenlemenize olanak tanıyan metin alanları içerir.
  • Döngü Tarayıcı: Ürüne dahil olan Apple Loops arşivine erişim sağlar. Buradan döngü arayabilirsiniz ve önizleyebilirsiniz ve döngüleri projenize ekleyebilirsiniz.
  • Ortam Tarayıcı: Ortam Tarayıcı’ndan ses ve video dosyaları ekleyebilirsiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s